narajanka.lt
 

dienoraštis  

Meilės link

2004 07
Meilės link
Meilė kiekvieną dieną lanko neprisirišusius prie pasaulio. O jei esi prikaustęs save prie susikūrtų iliuzijų ir trokšti meilės, bet kartu nori, kad tavoji būtis išliktų nepakitusi ir tik tavo valioje, - nieko nebus. Turi ją sugriauti. Kitaip teks ilgai ir skausmingai laukti, kol dailiai išpuosėlėtas tavasis pasaulėlis su visomis nekintančiomis nuostatomis ir taisyklėmis – taps tau pačiam nebepakenčiamai nuobuodus. Kol vieną dieną suprasi, kad nebenori jo, kad dūsti jame - nuostabiame, vienareikšmiškai teisingame, tobulame savajame pasaulyje, kuris neįsileidžia į save meilės, nes bijo. Bijo, nes meilės negalima kontroliuoti, negalima priversti paklusti ir tarnauti savo norams ir susigalvotam gyvenimo modeliui ar paikai svajonei. Bijo, kad ji - ta nuostabi būtybė - Meilė, gali vienu mostu sugriauti visą, ką iki šiol kūrei savyje ir maneisi turįs kažką nepaprasto, teisingo ir nuostabaus.

Meilei nereikia tavo kūrinių. Ji pati kūria. Pati griauna. Mes bejėgiai jai kažką pasiūlyti. Tuo labiau - primesti savo valią. Mes net neturime tiek jėgų, kad išgyventume meilę savyje ir nenumirtume. Tai ji gyvena mumyse. Tiek kiek nori, taip, kaip pati užsimano.
Meilė - lyg cunamis. Ji pražūdytų mus akimirksniu, jei tuo pačiu metu nebūtų ir laivu, gelbėjančiu mus nuo savo pačios sukeltos stichijos.

Meilei nusispjauti į tai, ką tu puosėlėjai iki šiol svajonėse, kas tau atrodė tobula, teisinga ir gražu. Jai nesvarbu ar toji, kurią pamilsi, bus protinga ar bus kvaila; bus švelni ar bus pikta; nuolanki ar nepaklusni.
Meilei nerūpi tavo užgaidos ir ji net nepaklaus tavęs ar taip norėjai, ar taip viską įsivaizdavai.

Ar vis dar noriu meilės?

Nejau buvau pamiršęs kaip ji ateina į mano gyvenimą? Kaip ateina moterys, polėkis, dainos? Nejau ir vėl norėjau susigalvoti meilę pagal savo norus? Sudėlioti ją iš savo svajonių, mažų troškimų bei vaizdinių?

Ar vis dar noriu žengti tą pirmąjį žingsnį, griaudamas savyje iliuzijas ir dailiai sudėliotą kaladėlių pilį? Išsižadėti pabodusio, bet vis dar mielo savojo pasaulėlio?
Juk, kad ir pats mažiausias bus šis žingsnis, bet jei jis – meilės link, po jo ims keistis visa amžinybė.

    Į viršų    

Komentuoti

Atgal

Sekantis

Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naršydami toliau - Jūs sutinkate su slapukų naudojimu.
Slapukai     |     Sutinku
Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naršydami toliau - Jūs sutinkate su slapukų naudojimu.
Slapukai     |     Sutinku